O nas

Szymanka to agroturystyka, którą ponad 15 lat temu stworzyła nasza mama Rysia.  Przeprowadziliśmy się (My, czyli Marysia i Sebastian) z Warszawy na Kaszuby i dbamy o ducha Szymanki, rodzinną atmosferą i naturę, której staramy się nie przeszkadzać. Serwujemy domowe, sezonowe jedzenie, także w wersji wegetariańskiej, wegańskiej czy bezglutenowej. Jeżeli szukasz alternatywy do zatłoczonych pensjonatów i dobrej bazy wypadowej i cenisz dobry smak, to zapraszamy do nas przez cały rok, nie tylko w sezonie. 

Mamy 12-osobową balię, w której możemy przygotować wieczorną kąpiel przy zachodzie słońca. Saunę beczkę, miejsca na ogniska, do grillowania, boisko do siatkówki plażowej i plac zabaw dla dzieci.

U nas młodzi goście do 12 roku życia mają 50% zniżki, a zwierzęcy członkowie rodziny są zawsze mile widziani. W Szymance rządzą psi rezydenci: Bazyl, Taxi  i Seta. Myszy łapane są przez kocury – Mango i Felka, w kurniku mieszkają kury i dumne koguty, a na łące biegają owce. 

Agroturystyka Szymanka powstała w starych, blisko 100-letnich zabudowaniach gospodarczych. Dom z zielonymi okiennicami otacza rozległy, naturalny ogród pełen ziół, owoców i sezonowych kwiatów. Każdy pokój ma swoją łazienkę i swój klimat.

Mamy 2 sale: mniejszą (45 m2) z projektorem i miejscem do odpoczynku i większą (110m2) z okrągłymi stołami i możliwością dowolnej aranżacji na imprezy, warsztaty czy spotkania biznesowe. W poprzednim życiu (przed Szymanką) organizowaliśmy eventy, więc chętnie wykorzystujemy nasze doświadczenie i  przygotujemy coś specjalnie dla Ciebie. 

Marysia i Sebastian